Postępowanie w przypadku podejrzenia wystąpienia zakażenia koronawirusem

Postępowanie w przypadku podejrzenia wystąpienia zakażenia koronawirusem

Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni wróciłeś z regionu, w którym wystąpiły przypadki zachorowań na koronawirusa lub miałeś kontakt z chorym zakażonym koronawirusem:

Zastosuj wg siebie i bliskich 14-dniową kwarantannę domową.

Zgłoś swój przypadek do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na podstawie zgłoszeń powstaje mapa, która ułatwi panowanie nad rozpowszechnianiem się wirusa. Sanepid wyda Ci decyzję administracyjną, która usprawiedliwi Twoją nieobecność w pracy.

Jeśli wystąpiły u Ciebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i duszności - zgłoś się jak najszybciej na Izbę Przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej 37 w Warszawie. Tam wykonany zostanie Ci test na koronawirusa. Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć do szpitala swoim samochodem i czujesz się coraz gorzej - wezwij karetkę pogotowia ratunkowego. Przed wyjazdem do szpitala zakaźnego: weź kąpiel, załóż czyste ubranie, osłoń usta chustą, szalikiem lub specjalną maseczką.

W przypadku wątpliwości i pytań związanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem skorzystaj z porady telefonicznej lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W Przychodni w Kobyłce porady telefoniczne są dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-14.00 - tel. (22) 786-39-38.

PAMIĘTAJ
ABY NIE NARAŻAĆ INNYCH OSÓB NA ZACHOROWANIA STARAJ SIĘ PRZEZ 14 DNI OD POWROTU Z KRAJU, W KTÓRYM WYSTĄPIŁY PRZYPADKI ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUSA:

WZIĄĆ URLOP Z PRACY / NIE CHODZIĆ DO SZKOŁY
NIE WYCHODZIĆ Z DOMU
NIE PRZYCHODZIĆ DO PRZYCHODNI ZDROWIA, GDZIE JEST DUŻO OSÓB STARSZYCH, CHORYCH, Z OSŁABIONĄ ODPORNOŚCIĄ.

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ZA ZDROWIE SWOJE I INNYCH. OD TWOICH DECYZJI MOŻE ZALEŻEĆ, CZY EPIDEMIA BĘDZIE SIĘ ROZPRZESTRZENIAĆ CZY NIE


Drukuj   E-mail

Related Articles

Dziękujemy za piękne maseczki ochronne

Dziękujemy za piękne maseczki ochronne

Program CHUK

Program CHUK